piątek, 29 marca 2024

Imieniny:  Wiktoryna, Helmuta, Eustachego

Plan pracy Szkolnego Klubu Wolontariusza przy Szkole Podstawowej nr 6 w Tarnobrzegu na rok szkolny 2020/2021

1. Nabór wolontariuszy.
  2. Współorganizacja ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata
  3. Współorganizacja Pikniku Szkolnego, Żeglarskiego, ognisk klasowych itp.
  4. Dbanie o tereny zielone wokół szkoły
  5. Sprzedaż karteczek / cegiełek dla podopiecznych Fundacji Na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych – Pomóż i Ty
  6. Zbiórka dla zwierząt ze schroniska
  7. Zbiórka dla podopiecznych z Domu Dziecka w Skopaniu – z okazji Dnia Dziecka lub świąt
  8. Zbiórka plastikowych nakrętek
  9. Opieka nad ptakami – dokarmianie zimą, na wiosnę sprzątanie budek lęgowych
  10. Organizacja pomocy koleżeńskiej.
  11. Organizacja kiermaszu „Z sercem”

Plan pracy może ulec zmianom lub modyfikacjom związanym z obecną sytuacją epidemiczną lub potrzebą serca.

NASZE AKCJE:

• Akcja Szkoło Pomóż i Ty – sprzedaliśmy 100 kart na sumę 145 zł
  • Przystąpiliśmy do II Edycji Konkursu „Edukujemy – Pomagamy” oddając zebrane 110 kg baterii w kategorii „POMAGAMY”
  • Akcja „Podziel się sercem, podziel się złotówką” – zebrane środki chemiczne, kosmetyczne, zabawki i przybory szkolne przekazaliśmy podopiecznym z Domu Dziecka w Tarnobrzegu
  • Pomagamy w schronisku dla zwierząt – co dwa tygodnie w czwartki lub soboty opiekujemy się podopiecznymi azylu, wyprowadzamy na spacery
  • Zakręcona akcja – to zbiórka plastikowych nakrętek dla siedmioletniego Bartusia Kędziora 33845 sztuk
  • Listy solidarności – dla chłopca chorego na nowotwór pragnącego wejść do księgi rekordów Guinessa
  • Góra Grosza – zbiórka monet 184 zł 26gr
  • Świetlica szkolna miejscem nauki i zabawy – organizujemy dla młodszych dzieci gry i zabawy zręcznościowe oraz czytamy ciekawe artykuły czy książki.
  • Rozwijamy i wspieramy pomoc koleżeńską
  • Zbiórka pieniężna i rzeczowa dla podopiecznych schroniska w Machowie
  • Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowali zbiórkę dla podopiecznych schroniska mieszczącego się przy naszym jeziorze.

Uczniowie szóstki kolejny raz stanęli na wysokości zadania. Licznie znosili do szkoły karmę oraz wrzucali do puszki uzbierane pieniążki. W zamian w podziękowaniu otrzymywali naklejki z pieskami.

Za uzbieraną kwotę 160 zł zakupiliśmy różne rodzaje karmy suchej oraz mięsne puszki.

Wszystkim uczniom szóstki i ich rodzicom dziękujemy za przyłączenie się do tej akcji o zwierzętom ze schroniska życzymy smacznego : )